22 września – XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 22 września – XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019r.

 1. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 14.00 rozpoczęcie przygotowań do I Komunii św. po Mszy św. spotkanie formacyjno – informacyjne dla rodziców dzieci klas III.
 2. 23.09. – poniedziałek – wspomnienie św. Ojca Pio. Kaplica w domu parafialnym jest pod wezwaniem św. Ojca Pio. Z tej racji Msza św. o godz. 18:00 zostanie odprawiona w Kaplicy domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. 27.09. – piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
 4. 28.09. – sobota – święto bł. Michała Sopoćko.
 5. W dniach 26-28 września przypadają dni patronalne patrona Białegostoku bł. Ks. Michała Sopoćko. W tej okazji w piątek – o godz. 19.00 odbędzie się procesja z relikwiami bł. Ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry.
 6. 28 września – sobotaMSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. W tym dniu w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego w naszej parafii będzie odmawiana na skrzyżowaniu ulic: Produkcyjnej i Bacieczki oraz Komisji Edukacji Narodowej i Ks. Pietkuna. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i złożenia świadectwa wiary.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i rozpoczęcie formacji kl. VII i VIII Szkół Podstawowych odbędzie się 29 września w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 – Msza św., następnie spotkanie formacyjne w kościele. Prosimy aby na spotkanie przybyli rodzice. Młodzież, która uczy się poza naszą parafią i te osoby, które z różnych przyczyn nie mają jeszcze sakramentu bierzmowania a chcą go przyjąć niech zgłaszają się do ks. Adriana.
 8. Decyzją ks. Abpa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, dotychczasowy rezydent naszej Parafii ks. Bogdan Skłodowski został mianowany Vice-rektorem Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Tym samym kończy wieloletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 odprawi Mszę św. podczas której podziękujemy ks. Bogdanowi za jego pracę w naszej wspólnocie parafialnej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Decyzją ks. Abpa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego ks. Paweł Popielnicki, który jest wikariuszem w naszej parafii został mianowany Dyrektorem Centrum Pomocy Caritas Archidiecezji Białostockiej w Czarnej Białostockiej, a tym samym Dyrektorem Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej. Otoczmy ks. Pawła modlitwą, życzliwym wsparciem oraz wyrozumiałością w związku z koniecznością łączenia obowiązków parafialnych z obowiązkami w Caritas.
 10. W ubiegłym tygodniu na fundusz budowy naszej świątyni na konto i w kancelarii złożyliśmy 1195 zł. Bardzo dziękuję za te ofiary oraz za modlitwę w tej intencji. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną Caritas – „Kromka chleba dla sąsiada”. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł:

+ Kacper (16 tyg.) – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ogłoszenia i komunikaty Kurii Metropolitalnej Białostockiej – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

 1. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w sobotę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Z tej okazji też, w przeddzień czyli w piątek, 27 września, odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00, a poprzedzi ją Msza św. Wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy do wspólnej modlitwy. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych Białegostoku znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.
 2. Msza Święta z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej będzie sprawowana w piątek 27 września 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodziny.
 3. Dziesiąta Nadgraniczna Piesza Pielgrzymka pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę 28 września 2019 r. Pielgrzymka wyruszy z Kościoła Opatrzności Bożej w Kuźnicy o godz. 8.00, a zakończy się Mszą Świętą w Sokółce o godz. 17.00.
 4. DZIEŃ JEDNOŚCI ROLNICZEJ odbędzie się w niedzielę, 29 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.

Grafik Niedziela 22.09. 2019 r.

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

Ks. Stanisław

Ks. Adrian, Ks. Henryk, ks. Piotr

9:00

Ks. Piotr, Ks. Henryk, Ks. Adrian

Ks. Paweł, Stanisław

10:30

Ks. Piotr

Ks. Paweł, ks. Henryk, ks. Adrian

12:00

Ks. Paweł

Ks. Piotr, ks. Adrian, ks. Ks. Daniel

14:00

Ks. Daniel

ks. Piotr, ks. Adrian, Ks. Paweł

18:00

Ks. Paweł

Ks. Stanisław, ks. Paweł, ks. Daniel

19:30

Ks. Daniel

Ks. Stanisław, ks. Piotr

Homilia – LIST PASTERSKI – Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik