22. sierpnia – Uroczystość NMP Królowej Rodzin – Odpust – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 22. sierpnia – Uroczystość NMP Królowej Rodzin – Odpust – Ogłoszenia

22.08.2021 r. – Uroczystość NMP Królowej Rodzin

1. Dzisiaj jest w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANYY KRÓLOWEJ RODZIN. Homilie głosi ks. Sławomir Bar CM.

Msze św. o godz. 7:00, 9:00,10:30, 12:00, 18:00 i 19:30. Nasz odpust zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu:

• 24. 08 – wtorek – Święto św. Bartłomieja Apostoła
    • 26.08 – czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.
    • 27. 08 – piątek – Wspomnienie św. Moniki
    • 28.08 – sobota – Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
  3. 4 września (w sobotę) odbędzie się 37 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Zapisy na pielgrzymkę będą możliwe w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Serdecznie dziękujemy za piękne świadectwo i złożone róże Matce Bożej w ubiegłą niedzielę w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dziękujemy p. Łukaszowi (naszemu organiście) oraz wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i śpiew Akatystu oraz w posługę liturgiczną podczas tego nabożeństwa. Dziękuję też wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły i zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

5. Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość, za poświęcone siły i czas na prace porządkowe. Dziękuję za złożoną ofiarę na kwiaty do ołtarza i Matki Bożej oraz za ofiary na budowę kościoła.

6. Wszystkim gościom i parafianom życzymy błogosławionych owoców odpustu parafialnego oraz dobrego tygodnia.

Wasi duszpasterze

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli:

• + Regina Stefańska l. 77
  • + Teresa Rosińska l. 69

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej

1. Symbole Światowych Dni Młodzieży przybędą do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 23 sierpnia br. o godz. 20.00. O godz. 21.00 będzie sprawowana Msza św., a po niej czuwanie modlitewne do późnych godzin nocnych. Pożegnanie Symboli nastąpi o godz. 7.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie ludzi młodych. Ufamy, że obecność Symboli w naszej Archidiecezji będzie impulsem do ożywienia życia duchowego młodzieży i ważnym etapem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 roku w Lizbonie.
  2. 37. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 4 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Dla pielgrzymów przybywających tego dnia wcześniej Msze św. będą sprawowane również o godz. 13.00 i 15.00.
  3. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych oraz podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach:
    • 6 – letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne
    • 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne
    • 2 – letnie studium teologii dla świeckich
    • 2 – letnie studium życia rodzinnego

Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 25 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl