22 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 22 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2020

1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w naszym kraju, zgodnie z zarządzeniami państwowymi oraz zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego mówiącymi: „We wszystkich Mszach Św., wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób.” Przypominamy i prosimy, aby umożliwić uczestnictwo we Mszy Św. w kościele osobom, które zamówiły intencje oraz podejmującym posługę liturgiczną. Prosimy Was o zrozumienie i skorzystanie z udzielonej dyspensy oraz uczestnictwo we Mszy Św. za pośrednictwem środków przekazu. Pomoże to nam wszystkim wypełnić odpowiednie przepisy i zapewnić bezpieczeństwo.
  2. W niedzielę o godz. 9:00, 12:00 i 19:30 przeprowadzimy transmisje Mszy św. z naszego kościoła. Możliwość obejrzenia transmisji za pośrednictwem naszej strony parafialnej oraz parafialnego facebooka. Zapraszamy do łączności i wspólnej modlitwy.
  3. Codziennie o godz. 20:30 jako wspólnota kapłańska gromadzimy się w kaplicy domu parafialnego na modlitwie różańcowej, z której transmisja jest również przeprowadzana na naszym parafialnym facebooku. W ten sposób chcemy być blisko Was i z Wami. Zapraszamy do dołączenia i wspólnej modlitwy każdego wieczoru.
  4. Codziennie w naszym Kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 10:00 – 12:00 oraz 15:00 – 17:00. W soboty w godzinach porannych jest sprzątanie świątyni dlatego adoracja odbywa się w godz. 15:00 – 17:00. W trakcie adoracji w Kościele jest obecny kapłan. Spowiedź w tym czasie jest możliwa w pomieszczeniu obok zakrystii po zgłoszeniu do dyżurującego w kościele kapłana.
  5. Drodzy Młodzi! Kandydaci do bierzmowania. Zachęcamy was i prosimy, abyście nie zmarnowali czasu, który teraz jest przed Wami. Jest dobra wiadomość: nie musicie zbierać podpisów, których tak bardzo nie lubicie, jednak zapraszamy was abyście „polubili” naszego parafialnego facebooka, łączyli się z nami we wspólnej modlitwie w tym czasie, właśnie tą drogą, a w prywatnych modlitwach zatroszczcie się o osobistą wieź z Bogiem. Zostańcie w domu, nie zostawiajcie modlitwy. Różaniec, droga krzyżowa, modlitwa jest na wyciągnięcie ręki, sięgnijcie po nią.
  6. Wszelkie formalności kancelaryjne prosimy załatwiać drogą elektroniczną kancelaria@krolowarodzin.pl lub telefonicznie pod nr tel: (0-85) 654-73-70 w godz. 8:30-9:30. Sprawy wymagające osobistego spotkania prosimy załatwiać po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  7. Wczoraj wyłączyliśmy z użytku powszechnego i zamknęliśmy część domu parafialnego, którą na prośbę służb medycznych przekazaliśmy na czas trwania epidemii na działalność i stacjonowanie Jednostki Pogotowia Ratunkowego, która będzie wyjeżdżała do nagłych wezwań. Z taką prośbą zwrócił się do nas dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia. W ten sposób włączamy się w pomoc służbom i prosimy o modlitwę za tych, którzy niosą pomoc chorym.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo niemożliwości obecności i uczestnictwa we Mszy św. w kościele pamiętają o potrzebach związanych z utrzymaniem świątyni i parafii za ofiary złożone w minionym tygodniu na konto. Dziękujemy za troskę o potrzeby kościoła.
  9. Życzymy wam dużo sił, cierpliwości i wytrwałości. Pamiętamy o Was w modlitwie.

Wasi duszpasterze.