Uroczystości zakończenia studiów rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w archikatedrze białostockiej pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. W Eucharystii uczestniczył również biskup pomocniczy Archidiecezji Białostockiej, bp Henryk Ciereszko, a homilię wygłosił ks. Andrzej Proniewski, Kierownik Katedry Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku.

Wręczenie świadectw ukończenia studiów odbyło się w Centrum Kościelna 1A w Białymstoku, gromadząc licznie przybyłych uczestników oraz osoby zaangażowane w organizację i przebieg studiów.

Studia podyplomowe zostały zorganizowane jako element permanentnej formacji duchownych. Archidiecezja Białostocka od wielu lat, przy współpracy z Katedrą Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku, podejmuje działania na rzecz intelektualnej formacji duchowieństwa, odpowiadając na współczesne wyzwania stojące przed Kościołem i duszpasterstwem.

Program studiów stanowił przestrzeń pogłębiania wiedzy teologicznej, pastoralnej i społecznej, a także wymiany doświadczeń duszpasterskich. Ukończenie kolejnej edycji jest wyrazem troski o stałą formację kapłanów oraz owocnej współpracy pomiędzy Archidiecezją Białostocką a Uniwersytetem w Białymstoku.