Seniorzy w Lourdes

Źródło: https://caritas.bialystok.pl/seniorzy-w-lourdes/

W czerwcu 2025 roku seniorzy zaangażowani w prowadzenie parafialnych zespołów Caritas w Polsce wzięli udział w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym do Lourdes we Francji, zorganizowanym w ramach programu Erasmus+.

Wyjazd łączył w sobie elementy duchowości, edukacji i współpracy międzynarodowej, realizowanej w duchu wartości chrześcijańskich. Uczestnicy odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, brali udział w międzynarodowych nabożeństwach, a także zwiedzili lokalne placówki Caritas.

Szczególnie poruszającym doświadczeniem było spotkanie z osobami chorymi i z niepełnosprawnościami, które przybyły do Lourdes z całego świata, niosąc ze sobą nadzieję i głęboką wiarę.

Seniorzy mieli także możliwość wymiany doświadczeń z przedstawicielami Caritas Francji, poznając tamtejsze formy wsparcia osób potrzebujących i dobre praktyki w pracy charytatywnej.

Wyjazd był cenną okazją do pogłębienia współpracy międzynarodowej, ale także umocnienia osobistego zaangażowania w służbę bliźnim.