Źródło: https://archibial.pl/wiadomosci/2690-wyruszyla-13-rowerowa-pielgrzymka-na-jasna-gore/
Wyruszyła 13. rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę
| autor: ArchiBial.pl
130 pątników, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matkę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu, po raz 13. wyruszyło na Jasną Górę. Pielgrzymowanie rozpoczęła Msza św. w białostockiej archikatedrze. Błogosławieństwa na drogę udzielił wyruszającym pielgrzymom abp Józef Guzdek.

Eucharystii przewodniczył kierownik pielgrzymki ks. Krzysztof Andryszak, a homilię wygłosił ks. Jerzy Sokołowski. Nawiązał w niej do Ewangelii z obchodzonego dziś święta św. Tomasza Apostoła, w której Chrystus ukazał uczniom swoje rany.
„Pielgrzymka ma boleć. Mamy doświadczyć naszej kruchości i niewystarczalności. Codziennie będziecie prowadzili walkę o zostanie na tej pielgrzymce, o dojechanie do końca. Mamy w ten sposób zachwycić się Chrystusem, nie tylko tym zmartwychwstałym, chwalebnym, ale także tym cierpiącym w nas, bo jesteśmy Jego ciałem” – mówił ks. Sokołowski.
Homilię zakończył słowami: „Życzę Wam, żebyście, jak św. Tomasz, codziennie odkrywali tę prawdę, że Chrystus jest naszym Panem i Bogiem”.
Ks. Jerzy Sokołowski będzie codziennie głosił konferencje dla pielgrzymów. Hasłem tegorocznej pielgrzymki rowerowej, tzw. Rowerymki są słowa: „Pielgrzymi nadziei”.
Z
Białegostoku na Jasną Górę wyruszyło 130 osób. Najmłodszy pielgrzym ma 6 lat, a najstarsza uczestniczka 83 lata.
„Są to rekolekcje w drodze, nawracam się kolejny raz. W tym roku mam dużo intencji od rodziny i znajomych, więc to wszystko wiozę na bagażniku” – powiedziała, uczestnicząca po raz 8. w Rowerymce, Magdalena. „Modlę się o zdrowie rodziny” – dodała Sylwia.
Trasa
Rowerymki wiedzie przez: Rudkę, Międzną, Siennicę, Wrociszew, Rozwady,
Strzelce Małe, by siódmego dnia, po przejechaniu 420 km, zakończyć się
na Jasnej Górze.
Pielgrzymka
dotrze na Jasną Górę 9 lipca około godz. 15.30. Zakończy się wspólną Eucharystią
w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz Apelem Jasnogórskim.
Partnerem Strategicznym pielgrzymki jest Województwo Podlaskie

GALERIA: 13. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę
03 lipca 2025
| autor: © Robert Ostrowski