Ogłoszenia – XXVII Niedziela Zwykła

Źródło: https://rozedranka.archibial.pl/2024/10/06/ogloszenia-xxvii-niedziela-zwykla/

1. W ubiegłą niedzielę zostały zebrane ofiary na tacę przeznaczone na remont naszego kościoła w kwocie 3767 zł. Bóg zapłać drodzy Parafianie za waszą ofiarność i złożone pieniądze. Chcę poinformować że koszt remontu wieży kościoła będzie wynosić około 280.000 zł. Urząd konserwatorski wypłaci dotację dla naszej parafii 80.000 zł dopiero po zakończeniu prac remontowych (na zakończenie listopada). Bardzo proszę o składanie indywidualnych ofiar lub wpłatę na konto bankowe, które jest zamieszczone na stronie parafialnej www.rozedranka.archibial.pl
  2. Dzisiaj podczas mszy świętej o godz. 11:00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii. Nabożeństwo różańcowe po mszy o godz. 11:00.
  3. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w następną niedzielę (13.10) we wszystkich parafiach w Polsce odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej oraz przystępujących do komunii świętej.
  4. W niedzielę (13.10) będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – ewangelia starości i cierpienia”. W związku z tym po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta od ponad 20 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.
  5. Został wyłożony na stoliku pod chórem październikowy numer „Dróg miłosierdzia” do którego jest załączony kalendarz Księży Werbistów na rok 2025. Zachęcam do nabycia i lektury naszego czasopisma diecezjalnego.
  6. Można już zapisywać na kartkach zmarłych z naszych rodzin i składać na wypominki w zakrystii lub na plebanii. Wypominki będą odczytywane 2 listopada o 16:30 oraz w każdą niedzielę w miesiącu listopadzie po mszy o godz. 11:00. Kartki zostały wyłożone na stoliku pod chórem.
  7. W poniedziałek (7.10) wspomnienie liturgiczne N.M.P. Różańcowej. Przypominam że nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu po mszy świętej o godz. 17:00 a w niedzielę po mszy o godz. 11:00.
  8. W tym tygodniu w sobotę (12.10) ostatnia już w tym roku procesja fatimska z modlitwą różańcową, na którą serdecznie zapraszam. Rozważania i różaniec poprowadzi KŻR z Nowej Rozedranki, którego zelatorką jest Pani Jola.
  9. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po mszy o godz. 9:00.