Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła

Źródło: https://rozedranka.archibial.pl/2024/09/26/ogloszenia-xxv-niedziela-zwykla/

1. Dzisiaj po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone ofiarom powodzi w południowej Polsce. Serdeczne Bóg zapłać za okazany gest solidarności i złożone pieniądze.
  2. W następną niedzielę (29 września) pierwsze spotkanie dzieci kl. III SP, które będą przygotowywać się do I Komunii świętej oraz ich rodziców. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 9:00 a po mszy spotkanie w kościele.
  3. Ofiary na tacę w ostatnią niedzielę miesiąca (29.09) będą przeznaczone na remont naszego kościoła parafialnego.
  4. W tygodniu będziemy obchodzić w Liturgii Kościoła: w poniedziałek (23.09) św. Ojca Pio prezbitera, w piątek (27.09) św. Wincentego a Paulo, w sobotę (28.09) wspomnienie dowolne bł. Michała Sopoćko.
  5. Caritas Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Caritas Polska ogłasza akcję „Paczka dla powodzian”, której celem jest zebranie najpotrzebniejszych produktów, tj. żywność długoterminowa (makarony, ryż, herbata, konserwy, itp.), środki czystości i kosmetyki (mydło, papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyny, itp.) oraz woda pitna w zgrzewkach 1,5 l lub 5 l baniakach. Produkty można dostarczać bezpośrednio do parafii lub do wskazanych placówek Caritas. Informacje na temat produktów które trzeba włożyć do kartonu znajdziemy na tablicy przed kościołem. Można również dokonać przelewu na konto bankowe Caritas z dopiskiem „Powódź”. Informacje szczegółowe dotyczące placówek i godziny ich otwarcia na stronie internetowej naszej diecezjalnej Caritas.
  6. Bardzo dziękuję parafianom z Hałego za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów z Czarnej Białostockiej, którzy odpoczywali w naszej Parafii. Bóg zapłać!
  7. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce ostrzegają przed tzw. Oszustwami na „wnuczka”, „policjanta”, „wypadek”. Oszuści telefonują i podszywają się za pracowników banku, policjantów, urzędników, członków rodziny. Cel takich osób jest jeden, wyłudzić pieniądze. Policjanci przestrzegają, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać osób obcych do mieszkań oraz nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. Należy jak najszybciej przerwać rozmowę telefoniczną oraz powiadomić o zaistniałej sytuacji osoby najbliższe i policję.