Zlot „Wicek” zorganizowano po raz drugi, po 11-letniej przerwie i był związany z patronem polskich harcerzy bł. ks. phm Stefanem Wincentym Frelichowskim. Była to też okazja świętowania 25 rocznicy ogłoszenia druha Wicka błogosławionym. W programie zlotu przewidziano wiele atrakcji, takich jak wycieczki po regionie, nauka wypieku pierników czy odkrywanie tajemnic kosmosu. Na terenie zlotu odbywały się również różnorodne zajęcia, a wieczorami koncerty, seanse kina letniego i spotkania skautowo-harcerskie. Uczestnicy zlotu mogli zwiedzić najpiękniejsze zakątki województwa kujawsko-pomorskiego. Młodzież z Kozińc odwiedziła m.in. Biskupin, Wenecję, Żnin oraz Toruń. Były też zajęcia z survivalu i wodniackie. Można było poznać wielu ciekawych ludzi z różnych środowisk.

6 lipca był najważniejszym dniem zlotu i nosił tytuł: „Wicek bez granic”. Tego dnia odbyły się prelekcje o błogosławionym patronie, zajęcia programowe, rozgrywki sportowe oraz uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bp Józefa Szamockiego. Zwieńczeniem dnia był koncert legendarnej grupy Kobranocka oraz pokaz laserowy.

W zlocie uczestniczyły różne organizacje harcerskie: Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Skauci Króla. Drużyna z Kozińc reprezentowała Harcerzy św. Jana Pawła II.