I Światowe Dni Dzieci

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – I Światowe Dni Dzieci

Już w marcu br. Papież Franciszek zapowiedział I Światowe Dni Dzieci. Odbędą się one w Rzymie 25-26 maja, pod hasłem „Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5). Ta pionierska inicjatywa stawia w centrum dzieci oraz opiekę nad nimi, tak jak to robił Jezus.

I Światowe Dni Dzieci będą się odbywały równolegle w Rzymie i diecezjach na całym świecie. Pragniemy włączyć się w to wydarzenie przez wspólną modlitwę w sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Okazją ku temu będzie XI Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych, która odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024. W programie: o godz. 10.00 koncert scholi „Winnica”, o 11.00 Msza św., a bezpośrednio po niej gry, zabawy oraz park rozrywki na stadionie.

Oprócz dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Jezusa do swojego serca, zaproszone są wszystkie dzieci z naszej Archidiecezji wraz z rodzicami, kapłanami, wychowawcami oraz katechetami. Niech to będzie czas wspólnego, przedłużonego świętowania uroczystości pierwszokomunijnej oraz I Światowego Dnia Dzieci na szczeblu diecezjalnym.