XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5 listopada 2023r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5 listopada 2023r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – modlitwa za zmarłych.
2/ Taca w dniu dzisiejszym na AWSD w Białymstoku.Kalendarze AWSD – 10 zł.
3/ 7 listopada (wtorek) rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msza św. o godz. 18.00. Nasza parafia wraz z całym Dekanatem – Bacieczki ma swój udział w sobotę 11 listopada.
4/ W sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00.
5/ „Dzień u Mamy” to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę 11 listopada 2023 r. O godzinie 16.00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w modlitwie zawierzenia Maryi
6/ Poświęcenie książeczek do nabożeństwa, dzieciom z klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę (12 listopada) podczas Mszy św. o godz. 11.30, a po niej spotkanie formacyjne.
7/ Ukazał się listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W związku z uroczystym poświęceniem nowego ołtarza Matki Bożej Ostrobramskiej w naszej archikatedrze, które odbędzie się 16 listopada, proponujemy lekturę artykułu na temat historii kultu Maryi, Matki Miłosierdzia, najpierw w Wilnie, a potem w Białymstoku. Polecamy również rozmowę z s. Benicją Szuster, pt. „Dał się kształtować miłości”, o zmarłym we wrześniu Arcybiskupie Stanisławie Szymeckim.
8/ Za tydzień taca na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jest to dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
9/ Peregrynacja Obrazu MB Patronki Robotników i Solidarności oraz relikwie Bł. Jerzego Popiełuszki, przybędą do naszej parafii 19 listopada (sobota). Początek nawiedzenia o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.