Nowenna i Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Nowenna i Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia

W dniach 7-15 listopada 2023 będziemy przeżywać Nowennę Opieki NMP Matki Miłosierdzia przed Uroczystością NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza wszystkich do udziału zarówno w Nowennie, jak i Uroczystości w dniu 16 listopada. Temat tegorocznej Nowenny związany jest z poświęceniem nowego ołtarza ku czci Matki Bożej Miłosierdzia i brzmi: „Obraz Matki Bożej Miłosierdzia w Archikatedrze Białostockiej. Maryja w dziele zbawczym Boga, Matka Miłosierdzia i Królowa”. Nabożeństwa będą celebrowane w archikatedrze białostockiej codziennie o godz. 18.00.

W ramach Nowenny, w sobotę 11 listopada, młodzież oraz Liturgiczna Służba Ołtarza przeżywać będzie „Dzień u Mamy”: godz. 14.45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania; godz. 16.00 – Msza święta; godz. 17.15 – spotkanie z gościem i integracja. Szczegóły na plakacie: kliknij i pobierz.

W związku z tegoroczną Uroczystością, połączoną z poświęceniem nowego ołtarza NMP Matki Miłosierdzia w białostockiej archikatedrze, zostały przygotowane katechezy okolicznościowe dla klas 1-3, 4-6, 7-8 i dla szkół ponadpodstawowych, tak by przybliżyć katechizowanym Osobę Patronki Archidiecezji Białostockiej, NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, i duchowo przygotować dzieci i młodzież do przeżycia Uroczystości.

Katechezę należy przeprowadzić na początku listopada we wszystkich klasach, korzystając z przygotowanych materiałów i dostosowując je według potrzeb. Materiały można pobrać z naszej strony, zob. zakładka pomoce – konspekty.