XIII Tydzień Wychowania

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – XIII Tydzień Wychowania

10-16 września 2023

Tegoroczny, XIII już Tydzień Wychowania, przeżywamy w kontekście dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności. Stąd hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania, są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Drugą okolicznością, której nie możemy pominąć, jest beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci. Będzie ona miała miejsce w niedzielę, 10 września 2023 roku.

Jak co roku, zostały przygotowane materiały mające pomóc w owocnym przeżyciu tego czasu, w którym mamy okazję zatrzymać się nad problematyką wychowawczą i zastanowić się nad warunkami skuteczności podejmowanych w tym zakresie działań.

Zob.: https://opoka.news/wspolnota-sluchajaca-i-ewangelizujaca-xiii-tydzien-wychowania oraz https://tydzienwychowania.pl/.

Nasza Archidiecezja, zwyczajem lat ubiegłych, włącza się w obchody Tygodnia Wychowania. W czwartek 14 września 2023 o godz. 10.00, w białostockiej archikatedrze Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki, odprawi z tej okazji uroczystą Mszę świętą. Po niej, w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, odbędzie się konferencja, na którą już dziś serdecznie zapraszamy. Szczegóły wkrótce.