Uroczystości pogrzebowe Księdza Józefa Grygotowicza

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Uroczystości pogrzebowe Księdza Józefa Grygotowicza

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dnia 16 kwietnia 2023,
w wieku 90 lat, w 64. roku kapłaństwa odszedł do Domu Ojca
śp. ks. Józef Grygotowicz
prałat honorowy Jego Świątobliwości,
prałat Białostockiej Kapituły Metropolitalnej,
emerytowany profesor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku,
wieloletni Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej,
Dyrektor Studium Teologii Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, Sekcja św. Jana Chrzciciela.

Czuwanie przy ciele Zmarłego odbędzie się we wtorek 18 kwietnia od godz. 10.00 w kościele pw. św. Stanisława B.M. w Białymstoku (ul. Wiadukt 2B) i zakończy się uroczystą Eucharystią o godz. 18.00. Wyprowadzenie ciała Zmarłego i eksporta do archikatedry białostockiej nastąpi 19 kwietnia o godz. 13.00.

W środę 19 kwietnia o godz. 14.00 w archikatedrze białostockiej sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa śp. ks. prał. Józefa Grygotowicza.

Pochowanie ciała Zmarłego odbędzie się na cmentarzu św. Rocha w parafii pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku (ul. Antoniuk Fabryczny).

Wolą Zmarłego jest, by nie składać na grobie kwiatów, a w zamian pomodlić się bądź złożyć do puszki ofiarę z przeznaczeniem na Domy Dziecka.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Do pobrania: nekrolog.pdf.