XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2022r.

1/ Odpust Porcjunkuli – 2 sierpnia (wtorek). Można go zyskać będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając dowolny kościół i odmawiając modlitwę Ojcze nasz… i Wierzę w Boga… Pozostałe warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca świętego, mogą być wypełnione przed lub po 2 sierpnia.
2/ W tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
3/ Przemienienie Pańskie – 6 sierpnia (sobota). Msze św. o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i o godz. 18.00 ( Msza św. z XIX niedzieli zwykłej).
4/ Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła i plebanii. W przyszła niedzielę taca na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.
5/ Dziękuję w imieniu rodziny Marysi za złożone ofiary na ratowanie jej małego serduszka. Zachęcam, aby nadal wspierać Marysię duchowo i materialnie.
6/ Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcam do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Zewnętrznym znakiem niech będzie wpisanie się do Księgi Trzeźwości, która została wyłożona na stoliku, przy wyjściu z kościoła.
7/ Przebywającym na wakacjach i urlopach życzę błogosławionych i bezpiecznych dni, a pracującym satysfakcji i godnego relaksu po pracy w gronie rodziny i znajomych.