24 lipca – XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 24 lipca – XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Ogłoszenia – 24.07.2022 r. – XVII Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu:

• 24.07. – Niedziela – po każdej Mszy św. odbędzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych ku czci św. Krzysztofa.
    • 25.07. – Poniedziałek – Święto Św. Jakuba, Apostoła
    • 26.07. – Wtorek – Wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP
    • 28.07. – Czwartek – Wspomnienie Św. Szarbela Makhlufa, Prezbietera
    • 29.07. – Piątek – Wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza

2. Zakończyliśmy główną część prac remontowych w naszej kaplicy. W kolejnych tygodniach będziemy prowadzili dalsze prace związane m.in. z oświetleniem. W przygotowaniu są boczne ołtarze dla św. Jana Pawła II i Św. Joanny a w pracowni brązowniczej jest przygotowywane tabernakulum.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie prac remontowych. Dziękuję ks. Maciejowi za przygotowanie projektu oraz pomoc w nadzorze prac. Dziękuję wszystkim naszym parafianom, którzy w piątek i sobotę poświęcili swój czas i siły na prace porządkowe, zaangażowało się blisko 30 naszych parafian.

Dziękuję za wyrozumiałość i okazywaną życzliwość oraz materialne wspieranie prowadzonych prac. W minionym tygodniu na pokrycie prac remontowych złożyliśmy na konto 2100 zł.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali w minionym tygodniu swoją gotowość do pomocy w organizacji naszego rodzinnego pikniku. Osoby, które mogłyby się jeszcze włączyć w organizacje pikniku rodzinnego poprzez przekazanie jakiś fantów, voucherów, upominków lub wesprzeć w jakiś inny materialny sposób organizacje pikniku prosimy o kontakt. Za każdą możliwą formę pomocy już teraz dziękujemy.

4. Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego z dniem 31 lipca swoją posługę w naszej parafii kończy ks. Stanisław Hołodok. Serdecznie dziękujemy za posługę wśród nas i życzmy aby Pan Bóg umacniał w dalszej posłudze kapłańskiej a Matka Boża Królowa Rodzin niech wyprasza potrzebne na co dzień łaski.

5. W dniu dzisiejszym z inicjatywy Papieża Franciszka obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W Swoim liście na ten dzień Papież przypomniał, że „Wszyscy byliśmy na kolanach naszych dziadków, którzy trzymali nas w objęciach”. Dziś drodzy dziadkowie dziękujemy Wam za wasze kolana i ręce, które nas trzymały i te które trzymają kolejne pokolenia dzisiaj. Dziękujemy za Wasze kolana i ręce oddane na modlitwę. Życzymy abyście spotykali się z wdzięcznością, zrozumieniem a przede wszystkim byście cieszyli się zdrowiem i potrzebnymi siłami a Matka Boża Królowa Rodzin niech obdarza Was potrzebnymi łaskami.

6. Życzmy Wam dobrego tygodnia. Wypoczywającym dobrego i pożytecznego wypoczynku a pracującym potrzebnych na ten tydzień sił. Szczęść Boże!

Otaczamy Was modlitwą
Wasi duszpasterze

30. Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Aby byli jedno”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2022 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki zostanie skrócony. W drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

• przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.
  • oraz osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty.

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.

Grafik – 24.07.2022 r. – XVII Niedziela zwykła

Dyżur ks. Daniel