Aukcja lalek Barbie na rzecz ośrodka Metanoi

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Aukcja lalek Barbie na rzecz ośrodka Metanoi

Aktorka, Patrycja Hurlak wspiera młodzież z Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia prowadzonego przez Białostocką Caritas. By ratować ośrodek wystawiła na aukcję drogocenną kolekcję lalek Barbie.

Aukcja Charytatywna – Świat Lalek Barbie Patrycji Hurlak miała miejsce w Domu Aukcyjnym „Rempex” w Warszawie 23 listopada b.r. Aktorka znana jest między innymi z seriali tj.: Klan, M jak Miłość, Egzamin z Życia, Blondynka, Na Wspólnej. Jest również autorką autobiograficznej książki pt. „Nawrócona wiedźma”.

„Kolekcja liczy ponad 100 pozycji, wszystkie lalki są oryginalne, a najstarsza pochodzi z 1963 roku. Lalki Barbie zbierałam od wczesnego dzieciństwa, choć w czasach PRL-u rodzice musieli się mocno natrudzić, żeby sprawić dziecku taką radość. Szykując tę kolekcję do sprzedaży, wyrwałam sobie kawałek serca, bo z każdą lalką, czy zestawem mebelków, jest związana pewna historia. Mam nadzieję, że Państwa pomoc tej cudownej młodzieży na zawsze zapadnie w serca wszystkich, a pamiątka tej pomocy – lalki, będą cieszyły Państwa długie lata” – opowiadała Patrycja Hurlak.

Dochód z aukcji został przeznaczony na ratowanie Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia. Placówka położona jest w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od zgiełku miasta. To idealne miejsce, aby uporządkować swoje życie na nowo.  Metanoia jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych ośrodków leczenia uzależnień dla młodzieży w Polsce. Jest także jedyną placówką na Podlasiu skierowaną do nieletnich (przyjmowana są osoby w wieku od 13 do 19 lat). Jednak z powodów finansowych grozi jej zamknięcie. Potrzebny jest generalny remont budynku, którego koszt szacowany jest na milion złotych. Na chwilę obecną udało się pozyskać zaledwie połowę wymaganej kwoty.

Akcję wsparło wielu aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy, m.in.: Adam Woronowicz, Marcin Kwaśny, Cezary Pazura, Dominika Figurska, Radosław Pazura, Alicja „Bibi” Klenczon, Andrzej Rybiński,  Przemysław Babiarz, Darek Malejonek, Magdalena Wolińska – Riedi, Zespół New Life’m i „Wyrwani z niewoli”.

„W czasie aukcji panowała dobra atmosfera, czuć było, że chodzi o coś więcej, o wsparcie  młodzieży. Jesteśmy wdzięczni pani Patrycji Hurlak za przekazanie wyjątkowego daru  na rzecz ratowania ośrodka Metanoia. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w aukcji,   dziękujemy ambasadorom oraz osobom, które przygotowywały aukcję” – powiedział ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej. Lalki zostały zlicytowane na kwotę 9500 zł, z czego 5000 zł wpłynęło na konto Caritas. Pozostałe pozycje będą dostępne do kupienia po cenie wywoławczej w Domu Aukcyjnym Rempex.

Uratować ośrodek można też wpłacając datki na konto Caritas Archidiecezji Białostockiej: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem: Matanoia.