19 kwietnia – II Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 19 kwietnia – II Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna – 19.04.2020 r.

Drodzy Parafianie, w najbliższym tygodniu tj. 19 – 25 kwietnia będzie obowiązywał następujący porządek sprawowania nabożeństw i uczestnictwa w liturgii:

1. 19 kwietnia – 2. NIEDZIELA WIELKANOCNA – Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Msze św. wg. niedzielnego porządku. W kościele może znajdować się maksymalnie 5 osób (prosimy o udział we Mszy św. maksymalnie 2 osób modlących się w danej zamówionej intencji. Transmisje Mszy św. o godz. 9:00 i 12:00 na stronie parafialnej oraz Facebooku.
  2. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękuję wszystkim, którzy na co dzień angażują się w działalność charytatywną Caritas w naszej parafii, angażując się i ofiarując swój czas oraz wszystkim, którzy włączyli się w wielkopostną pomoc potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Zgodnie z zarządzeniami państwowymi, które będą obowiązywały od 20 kwietnia oraz zgodnie z wytycznymi Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, po dokonaniu przeliczenia powierzchni kościoła informujemy:

Od poniedziałku 20 kwietnia we Mszy św. w naszym Kościele będzie mogło uczestniczyć 30 osób (nie wliczając w to osób posługujących).

Mając na uwadze, że jest to nieznaczna liczba, informujemy, że podczas niedzielnych Mszy św. zostanie włączone nagłośnienie zewnętrzne, by przy większej liczbie zgromadzonych osób, umożliwić ewentualne uczestnictwo w Mszach św. również na zewnątrz Kościoła. Księża w razie potrzeby będą udzielać komunii św. również na zewnątrz Kościoła. Pamiętajmy, o przestrzeganiu wytycznych państwowych, związanych z obowiązkiem zakrywania ust i nosa oraz zachowania wymaganych odległość między sobą. Dotyczy to zarówno uczestnictwa we Mszy św., a także przebywania na indywidualnej modlitwie. Do rozważenia i indywidualnej decyzji na czas trwania epidemii pozostawiamy wam sposób wyboru przyjmowania komunii św., umożliwiając Wam obie dopuszczalne formy zarówno bezpośrednio do ust jak i na rękę.

4. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź – Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień. Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji przed wystawionym Najświętszego Sakramentem będzie od poniedziałku do soboty w godz. 16:00 – 18:00. W tym czasie, będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w pomieszczeniu kancelarii obok zakrystii.
  5. I Komunia Święta – Drogie Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz Drodzy Rodzice. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez władze państwowe, mając na uwadze przede wszystkim Wasze dobro informujemy, że I Komunia Święta w naszej parafii nie odbędzie się w planowanym terminie 10 i 17 maja 2020 roku. Po rozeznaniu informujemy, że pierwszym możliwym terminem jest wrzesień br. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z listem duszpasterskim w tej sprawie, który został do Was wysłany drogą mailową. Można go znaleźć również na naszej stronie parafialnej.
  6. Bierzmowanie – Droga Młodzieży oraz Drodzy Rodzice. Zgodnie z zarządzeniem i decyzją Metropolity Białostockiego informujemy, że przygotowania do sakramentu bierzmowania oraz decyzja o terminie i możliwościach przyjęcia tego sakramentu zostaje zawieszona do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy informować Was na bieżąco.
  7. Chrzest Chrzest dziecka należy umówić z duszpasterzem telefonicznie i zostanie on udzielony w terminie i czasie ustalonym wspólnie z rodzicami z zachowaniem odpowiednich zasad i przepisów.
  8. PogrzebW przypadku pogrzebu liturgia pogrzebowa w dalszym ciągu pozostaje ograniczona do 3 stacji na cmentarzu zgodnie z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad i przepisów dotyczących zgromadzeń. Msza św. za osobę zmarłą zostanie odprawiona w naszym kościele po zakończeniu uroczystości na cmentarzu (może w niej uczestniczyć 30 osób), lub zostanie odprawiona w terminie uzgodnionym z rodziną po ustaniu przeszkód związanych z epidemią.
  9. Powyższe decyzje obowiązują w do odwołania. Prosimy o przyjęcie ich w zaufaniu i zrozumienie. Dziękując Wam za dotychczasowe zachowanie zasad i wytycznych proszę o dalsze ich przestrzeganie i zachowanie należytej ostrożności. Zachęcamy w dalszym ciągu do codziennej łączności i wspólnej modlitwy za pomocą środków przekazu.
  10. Serdecznie dziękuje Wam drodzy parafianie i przyjaciele za okazywaną pamięć i życzliwość. Serdecznie dziękuję tym, którzy w ostatnim czasie wyrażają troskę o sprawy związane z utrzymaniem parafii i wsparcie materialne w tym zakresie, które częściowo pokrywa bieżące koszty i potrzeby funkcjonowania parafii.

Życzymy wam dużo sił, wytrwałości, cierpliwości. Niech Bóg Was błogosławi i strzeże.

Tęsknimy za Wami. Pamiętamy w modlitwie.

Wasi duszpasterze