17 maja – VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia i wytyczne

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 17 maja – VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia i wytyczne

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

W najbliższym tygodniu tj. 17.05. do 23.05. będzie obowiązywał następujący porządek sprawowania nabożeństw i uczestnictwa w liturgii:

1. 17 maja – 6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze św. wg. niedzielnego porządku.
  2. Przypominamy, że została wprowadzona dodatkowa Msza św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19:00.
    Nabożeństwo majowe codziennie:
    • o godz. 17:30
    • o godz. 19:30 (z wyjątkiem niedzieli)
  3. Według nowych rozporządzeń od dzisiejszej niedzieli, w naszym kościele może gromadzić się 60 osób. Z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. można skorzystać do 25 maja. Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z naszej parafii o godz. 9:00 i 12:00 oraz w nabożeństwie majowym od poniedziałku do soboty o godz. 19:30, a w niedzielę o godz. 17:30 za pośrednictwem naszej strony internetowej, parafialnego Facebooka oraz YouTube’a
  4. Możliwość spowiedzi oraz indywidualnej modlitwy i Adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do soboty w godz. 17:00 – 18:00. W trosce o Wasze dobro duchowe, chcemy w ten sposób umożliwić skorzystanie ze spowiedzi świętej i komunii św. wielkanocnej tym, którzy z racji okoliczności jeszcze do niej nie przystąpili. (Spowiedź odbywa się w kancelarii przy zakrystii).
  5. Od poniedziałku do środy dni modlitw o dobre urodzaje.
  6. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Bardzo dziękuje za okazywaną życzliwość, wsparcie materialne oraz troskę o sprawy parafii. Ofiary w ramach tzw. niedzielnej tacy możemy złożyć do skarbony na końcu kościoła lub drogą elektroniczną. Za każdy okazany gest wsparcia dziękuje.

Życzymy wam dużo sił, wytrwałości, cierpliwości. Niech Bóg Was błogosławi i strzeże.

Wasi duszpasterze

WYTYCZNE PORZĄDKOWE

Drodzy Parafianie, zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami państwowymi oraz wytycznymi Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, informujemy, że po dokonaniu przeliczenia powierzchni kościoła informujemy:

• We Mszy św. w naszym Kościele może uczestniczyć maksymalnie 60 osób (nie wliczając w to osób posługujących)
  • Mając na uwadze, że jest to nieznaczna liczba, informujemy, że podczas niedzielnych Mszy św. jest włączone nagłośnienie zewnętrzne, by przy większej liczbie zgromadzonych osób, umożliwić ewentualne uczestnictwo w Mszach św. również na zewnątrz Kościoła
  • Pamiętajmy, o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania wymaganych odległości między sobą. Dotyczy to zarówno uczestnictwa we Mszy św., jak również przebywania na indywidualnej modlitwie
  • Do rozważenia i indywidualnej decyzji na czas trwania epidemii pozostawiamy wam wybór sposobu przyjmowania komunii św., umożliwiając Wam obie dopuszczalne formy – zarówno bezpośrednio do ust, jak i na rękę

Powyższe decyzje obowiązują w do odwołania. Prosimy o przyjęcie ich w zaufaniu i zrozumienie. Dziękując Wam za dotychczasowe zachowanie zasad i wytycznych proszę o dalsze ich przestrzeganie i zachowanie należytej ostrożności.

Z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. można skorzystać do 25 maja.

Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z naszej parafii za pośrednictwem naszej strony internetowej, parafialnego Facebooka oraz YouTube’a:

1. W niedziele o godz. 9:0012:00
  2. W dni powszednie o godz. 19:00
  3. W nabożeństwie majowym od poniedziałku do soboty o godz. 19:30, a w niedzielę o godz. 17:30