15. sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 15. sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Ogłoszenia

15.08.2021 r. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. Trwa Nowenna czyli nasze duchowe przygotowanie przed Uroczystością odpustową NMP Królowej Rodzin. Dziś nowenna po Mszy św. o godz. 12:00.
    We środę w ramach trwającej Nowenny o godz. 18:00 Msza św. i modlitwa Otrzyj Matce łzy, uratuj Ojcu syna.
    W dniu jutrzejszym (w poniedziałek) do naszej parafii przybędzie Monstrancja „Królowa Pokoju” z Medjugorie. Od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. oraz Nowennie będzie możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W piątek odbędzie się całodzienna adoracja w godz. 7:30 – 21:00 z możliwością skorzystania z sakramentu w godz. 9:00 – 12:00 oraz 16:00 – 18:00.
  2. UROCZYSTOŚĆ – ODPUST – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RODZIN, patronki naszej parafii odbędzie się w dniach 21 – 22 sierpnia.

Program odpustu:

Sobota 21 sierpnia:

• Godz. 18:00Msza św. oraz zakończenie Nowenny do NMP Królowej Rodzin
    • Godz. 19:30AKATYST ku czci Najświętszej Maryi Panny (nabożeństwo Akatystu będzie miało charakter liturgicznej modlitwy, formę nabożeństwa). Przynieśmy ze sobą świece.

Niedziela 22 sierpnia:

• Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
      (Mszy św. o – godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Bp Henryk Ciereszko. Po Mszy św. procesja eucharystyczna).

• Godz. 21:00Apel Jasnogórski (zabierzmy ze sobą świece).

Homilie odpustowe na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. Sławomir Bar CM – proboszcz Bazyliki św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty oraz przyjęcia komunii świętej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

3. Dziękuje za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy 10832 zł oraz 100$. Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość i troskę.
    Dziś po Mszach św. ofiary do puszek na archidiecezjalne radio „i”.
  4. Życzymy Wam dobrego tygodnia. Wypoczywającym dobrego i pożytecznego wypoczynku, a pracującym potrzebnych na ten tydzień sił. Szczęść Boże!

Otaczamy Was modlitwą
Wasi duszpasterze

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej

1. Msza św. w 101. rocznicę Bitwy Białostockiej i sowieckiego mordu na mieszkańcach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę 22 sierpnia br. o godz. 18.00. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. bp Henryk Ciereszko, nastąpi modlitewne przejście z Sanktuarium do Krzyża-Pomnika znajdującego się przy ul. Gen. Maczka. Do uczestnictwa w modlitwie zapraszamy wiernych, przedstawicieli władz, służby mundurowe, poczty sztandarowe instytucji, szkół i stowarzyszeń.
  2. Symbole Światowych Dni Młodzieży przybędą do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 23 sierpnia br. o godz. 20.00. O godz. 21.00 będzie sprawowana Msza św., a po niej czuwanie modlitewne do późnych godzin nocnych. Pożegnanie Symboli nastąpi o godz. 7.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie ludzi młodych. Ufamy, że obecność Symboli w naszej Archidiecezji będzie impulsem do ożywienia życia duchowego młodzieży i ważnym etapem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 roku w Lizbonie.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2021 – Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

ks. Tomasz

Ks. Proboszcz, ks. Paweł, ks. Maciej