11 października – XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 11 października – XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020r.

1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
    • 11.10 – niedziela: Rozpoczynamy dziś Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Nasze eucharystyczne rekolekcje prowadzi ks. Karol Kondracikowski.
      Program widnieje na załączonym plakacie informacyjnym.
    • 15.10 – czwartek Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
    • 16.10 – piątek Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
    • 17.10 – sobota Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
    • Nabożeństwo różańcowe. W naszej parafii modlimy się codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17:30. Św. Pius XI mówił: „Jeżeli pragniecie pokoju w waszych sercach, w waszych rodzinach, w waszym kraju, zbierajcie się razem każdego wieczoru i odmawiajcie Różaniec„. Wsłuchując się w tą zachętę serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
    • Wypominki – modlitwa za zmarłych. Na stoliku za ławkami są już przygotowane kartki na wypominki. Prosimy wziąć kartkę i na niej wypisać zmarłych. Wypominki będą trwały od 2 do 6 listopada. O godz. 17:00 wypominki połączone z różańcem, a następnie Msza św. i Nieszpory żałobne w int. zmarłych polecanych w wypominkach. Można wybrać dzień, kiedy chcemy się modlić za swoich zmarłych, wybierając kartkę z konkretną przypisaną datą (prosimy zwrócić na to uwagę). Wypominki można składać po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
  2. Apostołowie prosili Jezusa, żeby nauczył ich się modlić. Modlitwa dla każdego człowieka wierzącego jest ważnym elementem życia wiarą. Ale my też musimy się jej uczyć. Ona musi „rosnąć i dojrzewać” razem z nami. Dlatego Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy naszej parafii proponuję każdemu, komu modlitwa jest ważnym elementem życia, Szkołę Modlitwy. Spotkania wprowadzające w tajemnicę relacji z Bogiem będą odbywać się w naszym kościele, w każdy drugi wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego.
  3. We czwartek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 18:00 w Katedrze Białostockiej zostanie odprawiona Eucharystia w intencji rodziców, którzy utracili dziecko. Po Mszy Świętej i modlitwie różańcowej przy pomniku św. Jana Pawła II zostaną złożone znicze jako znak pamięci o zmarłych dzieciach.
  4. Dziś po Mszach św. zbiórka ofiar na Fundusz Stypendialny – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła złożone na dzisiejszą tacę. W kancelarii i na konto na ten cel złożyliśmy 3100 zł. Rodzice młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania złożyli 10000 zł. Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

W minionym tygodni z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

+ Zdzisław Dąbrowski l. 87

+ Stanisław Rowiński l. 95

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

GRAFIK XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020

Godz.