100 NA 100: WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – 100 NA 100: WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY

Osoby starsze i wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas szkolili się w zakresie pierwszej pomocy.  Zajęcia poprowadziła doświadczona lekarka anestezjologii. Uczestniczki w ramach części teoretycznej dowiedziały się, że mamy ustawowy obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobie, która tego potrzebuje, jeśli nam nie zagraża niebezpieczeństwo, poznały także zasady i etapy takiej pomocy, by w kolejnej, praktycznej części warsztatów, przećwiczyć swoje umiejętności.

Warsztaty z pierwszej pomocy skierowane do osób starszych i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas zostały zorganizowane w ramach programu 100 na 100,  finansowanego przez Jeronimo Martins i Caritas Polska.