1 września – XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 1 września – XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela Zwykła
01.09. 2019r.

 1. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Wspomnijmy w naszych modlitwach wszystkie ofiary najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddajmy hołd polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.  Po Mszy św. o godz. 12.00 nieszpory i procesja eucharystyczna. Dzisiejsza taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.
 2. Przypominamy, że Msze św. w niedzielę są o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00, 14.00, 18.00, 19.30 w dni powszednie o godz. 6:30, 7:00 i 18:00.
 3. 2 września – poniedziałek – początek roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 9.00 – Msza św. dla Szkół Podstawowych. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.
 5. 5 września – pierwszy czwartek miesiąca – Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. godzina św. Po zakończonym nabożeństwie spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego na plebanii.
 6. 6 września – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 16.30, 18.00. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30, po południu od godz. 16.00. Od godz. 9.00 księża odwiedzą z posługą sakramentalną osoby chore.
 7. 7 września sobotapierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 połączone z różańcem. Zapraszamy Koła Żywego Różańca do wspólnej modlitwy
 8. 7 września – sobota – piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie. Można zapisywać się w kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św. Pielgrzymi zbierają się przed naszym kościołem o godz. 8.00.
 9. W następną niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan nabożeństwa na tablicy ogłoszeń.
 10. Po wakacyjnej przerwie nasza parafialna dziecięca schola „NIEBO” wznawia posługę muzyczną podczas niedzielnych Mszy świętych. Zapraszamy do scholii wszystkie dzieci w wieku szkolnym, które czują w sobie chęć wyśpiewania Panu Bogu radości noszonej w swoim sercu. Próby odbywają się w sali św. Cecylii na plebanii w soboty o godz. 10.00. Schola śpiewa na niedzielnej Mszy świętej o godz. 10.30.
  Natomiast młodzież oraz wszystkich chętnych starszych zapraszamy do scholi młodzieżowej. Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 18.00 w sali św. Cecylii na plebanii. Schola dba o oprawę muzyczną niedzielnej Mszy Świętej o godz. 19.30.
 11. W nowej szacie graficznej i w zmienionym formacie ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Miesięcznik prezentuje nowe tematy, podejmowane przez nowych autorów.
  Szczególnie polecamy w nim rozmowę z arcybiskupem Tadeuszem Wojdą na temat aktualnych spraw i wydarzeń w Białymstoku i w naszej archidiecezji. Do nabycia przed kościołem w niezmienionej kwocie 3zł.
 12. Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się dnia 14 września 2019 roku na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Ze względów organizacyjnych i logistycznych nie każdy z nas będzie mógł tam być osobiście, ale będziemy mogli przeżywać ten dzień w naszej wspólnocie parafialnej i pozostać w łączności modlitewnej z tymi, którzy pod Krzyżem zawierzać będą siebie, swoje rodziny i naszą ojczyznę. Więcej informacji i program podamy w następną niedzielę.
 13. W ubiegłym tygodniu na fundusz budowy naszej świątyni złożyliśmy 1725 zł i 100 USD. Trwają prace budowlane w nowym kościele, dziękuję za modlitwę w tej intencji oraz ofiary. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła. Dziękuję za kwiaty do świątyni oraz ofiarę 500 zł na remont łazienek przy kawiarence. Dziękuję wszystkim, którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się w porządkowanie pomieszczeń w domu parafialnym wykorzystywanych przez grupy i wspólnoty parafialne.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

„Jeśli nie udaje Ci się iść do Boga wielkimi krokami, idź małymi. Ale idź”. Św. O. Pio

Grafik Mszy św. w niedzielę 1 września 2019 r.
Godz. Celebrans Spowiedź, Taca, Komunia św.
7:00 ks. Henryk ks. Tomasz, ks. Piotr
9:00 ks. Adrian ks. Tomasz, ks. Henryk, ks. Stanisław
10:30 ks. Tomasz ks. Adrian, ks. Henryk, ks. Stanisław
12:00 ks. Bogdan ks. Tomasz, ks. Adrian, ks. Stanisław
14:00 ks. Stanisław ks. Daniel, ks. Paweł, ks. Bogdan
18:00 ks. Daniel ks. Paweł, ks. Bogdan, ks. Piotr
19:30 ks. Paweł ks. Adrian, ks. Piotr


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik