09 kwietnia 2017 – NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ

Informacja pobrana z dojlidyparafia.pl – 09 kwietnia 2017 – NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza niedziela, 09 kwietnia – to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia.

2. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, ma swój ośrodek w Wigilii Paschalnej i kończy się Niedzielą Zmartwychwstania.

W Wielki Piątek obowiązuje post a w Wielką Sobotę zaleca się abstynencję od pokarmów mięsnych.

W Wielki Czwartek o godz..9.00 –  Msza św. Krzyżma w Bazylice Metropolitalnej – Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza do udziału wszystkich kapłanów, ministrantów i lud wierny.

3. Porządek   Nabożeństw Triduum   Paschalnego