XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 listopada 2017r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 listopada 2017r.

1/ Spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej na plebanii dziś po Mszy św. o godz. 18.00.

2/ Dziś po każdej Eucharystii, przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Białostockiej.Białostocka Caritas od 26 lat niesie pomoc osobom najbardziej potrzebującym: ubogim, chorym, samotnym, bezdomnym, uzależnionym, uchodźcom, dzieciom i starszym, niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie. Caritas pomaga tysiącom ludzi poprzez cykliczne akcje oraz całoroczne działania i pracę 36 placówek, które prowadzi na terenie naszej archidiecezji. Dzieła Caritas są realizacją charytatywnej misji kościoła, do której wezwani są wszyscy wierni. Zachęcamy zatem do włączenia się w tę misję, do której wszyscy jesteśmy zaproszeni i za która wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Osoby, które chciałyby systematycznie wspierać podopiecznych białostockiej Caritas zapraszamy również do wypełnienia deklaracji ”Honorowego Dawcy Dobroci”, zostały wyłożone na stoliku przy drzwiach kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

3/ Msza św. w intencji naszego chóru i scholi 22 listopada, o godz. 18.00 w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – Patronki Chórów Kościelnych.

4/ W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata.

5/ Podczas Mszy św., o godzinie 10.00 nastąpi obrzęd zawiązania Wspólnoty KŻR pw. św. Jana Pawła II, a misję modlitewną podejmą 3 grudnia w pierwszą niedzielę Adwentu.

6/ Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na tacę oraz przekazane osobiście lub przelane na konto.

7/ Triduum Różańcowe, organizowane przez Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, odbędzie się w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Rozpocznie się ono w piątek, 24 listopada, Mszą św. o godz. 18.00 a zakończy się w niedzielę, 26 listopada, Mszą św. o godz. 7.00.
Szczegóły informacje na stronie internetowej parafii Św. Kazimierza w Białymstoku oraz w gablocie przy wyjściu z naszego kościoła.

8/ Stowarzyszenia Otwarty Dom „Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie”* już po raz kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka i z ubogich  rodzin na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą u nas przebywać w terminie od 19 do 30 grudnia br. Spotkanie osób, które zechcą przyjąć dzieci do swoich rodzin odbędzie się dnia 21 listopada o 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8/ dawna Berlinga/ w Białymstoku.