XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 4 listopada 2018r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 4 listopada 2018r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00. Intencja dla KŻR – Modlitwa za Ojczyznę.

2/ Dziś zbiórka ofiar na tacę na AWSD w Białymstoku.

3/ „Wypominki” za zmarłych do 8 listopada włącznie, o godz. 17.00. Zapraszamy.

4/ Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzona będzie w naszym kościele w przyszłą niedzielę – 11 listopada. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30, a po niej Koncert pieśni patriotycznych. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach religijno – patriotycznych.

5/ Intencja Mszy św. przyjęta 11 listopada na godz. 11.30 za śp. Witolda Guziejko zostanie odprawiona, o godz. 10.00

6/ Zachęcamy do zamanifestowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości między innymi poprzez wywieszenie flagi państwowej na naszych domach. Flagę można nabyć przed kościołem.

7/ Bóg zapłać za sprzątnięcie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiary złożone na potrzeby parafii.

8/ W sobotę, 10 listopada 2018 roku, w ramach Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia odbędzie się spotkanie młodzieży Archidiecezji Białostockiej „Dzień u Mamy”. Jest to wydarzenie w szczególny sposób kierowane do *KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA!* Tegoroczne spotkanie będzie przebiegało pod hasłem jednego z wezwań Litanii Loretańskiej. Miejscem spotkania będzie tak jak w ubiegłych latach Zespół Szkół Katolickich, przy ul. Kościelnej 3.

9/ W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na zakup oleju opałowego do kościoła.

10/ W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym Państwowa Straż Pożarna w Białymstoku rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla oraz przypomina o corocznym dokonywaniu obowiązkowego przeglądu i czyszczeniu przewodów kominowych oraz sprawdzeniu instalacji wentylacyjnej. Szczegóły na plakacie.

11/ Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dobroczynności. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do dnia 28 XI. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!

12/ Parafia w Wasilkowie organizuje pielgrzymkę do Wilna, Zułowa i Powiewiórki, czyli miejsc związanych z Ojcem Niepodległości marszałkiem Józefem Piłsudskim. Pielgrzymka wpisywać sie ma w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy chętnych. Wyjazd w sobotę 10 listopada z Wasilkowa. Więcej inf. pod nr tel. 530191960.