XXX Niedziela Zwykła – 28. 10. 2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXX Niedziela Zwykła – 28. 10. 2018 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty . Taca wyniosła 7322 zł. Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary.

W dniu dzisiejszym swoje Imieniny obchodzi J E Ks. Abp. Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.  W modlitwie polecajmy Bogu Najdostojniejszego Solenizanta.

W czwartek   1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do chwały nieba, równocześnie w naszym kościele rozpoczynamy odpust parafialny. W tym czasie przez trzy dni gościć będziemy  Ojca redemptorystę Jan Cwikłowskiego z Warszawy,  który wygłosi do nas Słowo Boże.

1 i 2 listopada porządek Mszy św. jest następujący : 7.30, 9.30 .11.30, 13.00 ,  o 15.00 nieszpory żałobne  i procesja na cmentarzu  zakończona Mszą św. składkowa , oraz wieczorna Msza św. o godz. 18.00.  Po procesji  na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia pomników.

W sobotę    3 listopada  Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00( z kazaniem) , 9.30 (Msza św. składkowa za zmarłych i kazaniem )  i 18.00(  Msza św.  z nieszporami )

Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego, w dniach od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny. Warunki otrzymania odpustu: 1. pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, 2. odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę…w intencji Ojca Świętego, 3. stan łaski uświecającej.

Różaniec wspominkowy będzie odmawiany w kościele od 2 do 5 listopada  o godz. 17.00.

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki.  Na stoliku za ławkami zostały wyłożone kartki  do wypełnienia, które należy przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia .

Pierwszego i drugiego  listopada na  cmentarzu do puszek zbierane będą ofiary na utrzymanie i prace na naszym cmentarzu , o zaangażowanie i pomoc w zbiórce prosimy wspólnoty parafialne( KŻR i Odnowę w Duchu św.,  RRN i Domowy Kościół)

W tym tygodniu wypada :

Pierwszy  czwartek,  piątek , sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

Administracja cmentarza przypomina o konieczności odnowienia  po upływie 20 – lat miejsca na cmentarzu .

W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych uczestniczących na mszy św. i przystępujących do komunii św. Do naszego kościoła przychodzi 2147 osób tj. 51 % parafian ( 748 mężczyzn i 1399 kobiet), do komunii św. przystępuje 929 osób( 273 mężczyzn i 656 kobiet ) . w porównaniu do ubiegłego roku  do Kościoła uczęszcza o 2 procent więcej ludzi i o 205 osób więcej przyjmuje komunię św. , z czego bardzo cieszymy się że kochamy Kościół  i Eucharystię.

Przed kościołem jest rozprowadzany parafialny kalendarz na 2019 r. Ofiara dobrowolna przeznaczona na figury św. Piotra i Pawła, które będą umieszczone na naszym kościele. Bóg zapłać ks. Sławkowi , który wraz z uczniami Technikum zawodowego nr. 1 wykonał kalendarz.