XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

W tym tygodniu wspominamy:

.       15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa , Dziewicy i Doktora Kościoła

• 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
  • 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.
  • 19 października. Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki . Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii błogosławionego.
  • 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera, Patrona młodzieży akademickiej.
  • 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

W następną  niedzielę taca przeznaczona na nasze parafialne remonty .

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. W zakrystii lub w kancelarii w godzinach otwarcia przyjmujemy na wypominki. Kartki do wypełnienia znajdują się na stoliku za ławkami

W następną niedzielę 21.10 o godz 17.00  spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salkach na plebanii i pod kościołem.

Dzisiaj po mszy św. o godz 18.00 rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkanie w salce na plebanii.

Duszpasterstwo Rodzin, Duszpasterstwo Akademickie i Spotkaniami Małżeńskimi zapraszają osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na:

· Akademickie Katechezy Przedmałżeńskie „Laboratorium miłości” – od 15 października do 10 grudnia, w poniedziałki, godz. 18.00 – 19.30, salka nr 9 „Winnica” za zakrystią katedry białostockiej

· Warsztatowe Katechezy Przedmałżeńskie „Wieczory dla Zakochanych” – od 16 października do 11 grudnia, we wtorki, godz. 18.00 – 21.00, parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia drogą mailową przez stronę www.spotkaniamalzenskie.pl

Triduum Różańcowe organizowane przez Wspólnoty Nieustającego Różańca
Świętego,**odbędzie się w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w
Białymstoku w dniach 19 – 21 października br. Będzie to modlitewne
czuwanie w intencji Kościoła, Ojczyzny i o pokój na świecie.