XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 października 2015r.

Informacja z: swkrzysztofbialystok.pl – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 października 2015r.

1/ Dziś po Mszy św. o godz. 10. 00 spotkanie dzieci i rodziców, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

2/ Nabożeństwo różańcowe od jutra o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

3/ Nabożeństwo Fatimskie 13 października o godz. 17.30 z udziałem dzieci i rodziców z klas I i II. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie formacyjne.

4/ Obrzęd poświęcenia różańców dzieciom z klas III – 13 października podczas Mszy św.    o godz. 18.00.

5/ Dziękuję wspólnocie Domowego Kościoła za sprzątnięcie naszej świątyni. Zapraszam chętne osoby do sprzątania w sobotę za dwa tygodnie.

6/ Msza św. w intencji śp. Stanisławy Tomkiel w 30 dzień od śmierci, zamówiona przez parafian, zostanie odprawiona w naszym kościele 7 października o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam parafian na tę Mszę św.

7/ Bóg zapłać za ofiary złożone w tygodniu na potrzeby naszej parafii.

8/ Parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Jasną Górę w sobotę 10 października. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed kościoła. Nocleg w Częstochowie w Akademii Polonijnej. Powrót w niedzielę 11października ok 21.00. Zapraszam chętne osoby do udziału.

9/ XXXIII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku. Zapraszam do zapoznania się z bogatym programem, który został umieszczony w gablocie.

10/ Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

11/ Uprzejmie informuję, że w sobotę 10 października 2015 r. , o godzinie 10,00, w parafii NMP Królowej Rodzin przy ul. NMP Królowej Rodzin 6 w Białymstoku (na plebanii) rozpocznie się Kurs Lektora. Tego dnia będą miały miejsce zapisy. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charekteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Kursanci powinni posiadać pismo polecające od Księdza Proboszcza. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych wykładowców będą odbywać się w roku szkolnym 2015/2016, w terminach 7 XI, 5 XII, 13 II, 5 III, 2 IV i 7 V. Podczas poszczególnych spotkań kursu kandydaci uczestniczyć będą w zajęciach liturgicznych, biblijnych i fonetycznych, a także obejmujących śpiew w liturgii. Istotnym elementem będzie również formacja duchowa.

12/ „Naucz się uszczęśliwiać tych, których znasz” św. Franciszek z Asyżu.