XXVI Niedziela Zwykła – 30.09. 2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXVI Niedziela Zwykła – 30.09. 2018 r.

W poniedziałek    rozpoczyna się miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie  o godz. 17.30. Zachęcamy, aby wszyscy parafianie włączyli się do tej pięknej modlitwy w kościele, a jeśli ktoś nie może,  niech modli się z całą rodziną w domu.

Serdecznie zapraszamy również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele. Będą one w poniedziałek  i piątek o godz. 17.30. Dla dzieci mamy oczywiście codziennie obrazki.

W tygodniu wspominamy:

1 października – wspomnienie św. Teresy do Dzieciątka Jezus

2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.

7 października – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej.

W tym tygodniu wypada :

-Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– Pierwszy  piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,   po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

– Pierwsza  sobotę miesiąca,  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP  po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. W zakrystii lub w kancelarii w godzinach otwarcia przyjmujemy na wypominki. Kartki do wypełnienia znajdują się na stoliku za ławkami.

Wyjazd na pielgrzymkę do Różanegostoku w sobotę 6 października o godz. 7.30 z parkingu przy cmentarzu.

Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, w 10. rocznicę Wydarzeń Eucharystycznych, zostanie odprawiona  w niedzielę, 7 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie biblijne na temat – teologia listu do Rzymian .