XXVI Niedziela Zwykła – 1.10. 2017 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXVI Niedziela Zwykła – 1.10. 2017 r.

Dzisiaj mamy I niedzielą miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

Dzisiaj po mszy św. o godz 13.00 spotkanie z rodzicami uczniów klas 3 gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

W dzisiejszą  niedzielę   rozpoczyna się miesiąc październik.  Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie  o godz. 17.30.

Serdecznie zapraszamy również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele. Będą one w poniedziałek, czwartek  i piątek o godz. 17.30.

W tygodniu wspominamy:

2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.

7 października – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej.

W tym tygodniu wypada :

-Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– Pierwszy  piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,   po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.  Po Mszy św. o 18 Adoracja i uwielbienie prowadzone przez młodzież –  zapraszamy !

– Pierwsza  sobotę miesiąca,  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP  po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. W zakrystii lub w kancelarii w godzinach otwarcia przyjmujemy na wypominki. Kartki do wypełnienia znajdują się na stoliku za ławkami.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu która odbędzie się 28.10.2017. Serdecznie zapraszamy.

13 października   w piątek  – Dzień Fatimski. W naszej parafii o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św. i  procesja  z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszej parafii . Zabieramy ze sobą świece z osłonkami . Droga „Procesji” będzie przebiegała następującymi ulicami:

– wyjścia z bramy bocznej cmentarza (przy przedszkolu) na ulicę Wysoki Stoczek, – przejście przy garażach na ul. Bystrą, ul. Swobodna, , ul. Szeroka ul. Bystra, ul. Wysoki Stoczek , przejście ulicą Wysoki Stoczek do bramy cmentarza ( przy ul. Antoniuk Fabryczny).

W  następna niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie przed 1 Komunią sw. i poświęcenie różańców.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza parafian do udziału w wykładach otwartych nowej edycji Studium Życia Rodzinnego. Cykl wykładów oparty jest o moduły zajęć:
· Akademickie Katechezy przedmałżeńskie z jednym z 3 obowiązujących spotkań w poradni rodzinnej, potwierdzone zaświadczeniem koniecznym do zawarcia sakramentu małżeństwa – pierwsze spotkanie katechez już 09.10.17
· Zajęcia warsztatowe dla małżonków i rodziców o tematyce budowania dobrej relacji małżeńskiej i skutecznego wychowania.
· Kurs rozpoznawania płodności dla chcących zostać instruktorem bądź użytkownikiem metod Naturalnego Rozpoznawania Płodności.
· Warsztaty pracy z rodziną, dla osób pragnących podjąć pracę w parafialnych poradniach rodzinnych oraz uczestniczyć w prowadzeniu katechez przedmałżeńskich.

Informacje o terminach zajęć oraz szczegółowy program dostępne na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin www.rodzinabialystok.pl, na plakatach i ulotkach.