XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018 r.

Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy wszystkie pojazdy mechaniczne, szczególnie samochody, aby za wstawiennictwem św. Krzysztofa, Patrona kierowców, wypraszać szczególne łaski i bezpieczną jazdę. Pojazdy będą święcić księża w dwóch miejscach: 1) na parkingu przed plebanią  2) na parkingu przy cmentarzu.  Po poświęceniu  każdy kierowca otrzyma obrazek z św. Krzysztofem i modlitwą, a przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona księżom pracującym na misjach.

W tygodniu wspominamy:

24 lipca – wspomnienie św. Kingi, Dziewicy.

25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła.

25 lipca – wspomnienie św. Krzysztofa – Dzień kierowcy.

26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty. Taca wyniosła  5317  zł . Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary

Misjonarz z Grodna O. Walery Maziuk  składa podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na dom zakonny ojców redemptorystów . Zbiórka wyniosła 5211 zł. Również dziękuje za dwie Gregorianki i  dużo pojedynczych mszy zamówionych do odprawienia w domu zakonnym.

W najbliższą sobotę 28.07.2018 r. na  godz. 19.00 serdecznie  zapraszamy   na Mszę święta z udziałem pielgrzymów z Libanu. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo relikwiami św. Charbela  i modlitwa o uzdrowienie . W niedzielę 29 lipca na Mszy św. o godz. 9.30 w naszym kościele  wprowadzenie relikwii , błogosławieństwo i modlitwa o uzdrowienie.

W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem błog. Karoliny Kózkównej o piękną miłość. Po mszy św.  ucałowanie relikwii Serdecznie zapraszamy.