XVI Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – XVI Niedziela Zwykła

22.07.2018 r.

W tygodniu wspominamy:

• 23 lipca – święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy.
  • 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, Dziewicy.
  • 25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła.
  • 25 lipca –  dzień kierowcy, wspomnienie św. Krzysztofa, Męczennika.

W dniu dzisiejszym święcimy wszystkie pojazdy mechaniczne, szczególnie samochody, aby za wstawiennictwem św. Krzysztofa wypraszać szczególne łaski i bezpieczną jazdę. Pojazdy będą święcić księża w dwóch miejscach: 1) na parkingu za kościołem, gdzie wjeżdżać będziemy ul. Letnią. Przy każdym pojeździe stoi kierowca z rodziną. 2) wjeżdżamy na parking przy plebani i ustawiamy się na chodniku wokół kościoła, a po błogosławieństwie wyjeżdżamy główną bramą. Kapłani poświęcą każdy samochód oraz pobłogosławią kierowców i wręczą drobny upominek. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona księżom pracującym na misjach.

26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.

Pielgrzymowanie Szlakiem bł. Michała Sopocko, 28 lipca, początek o godz. 18.00 –  kościół pw. św. Wojciecha.