XV Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – XV Niedziela Zwykła

15.07.2018 r.

• 16 lipca – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  • 25 lipca –  dzień kierowcy, wspomnienie św. Krzysztofa, Męczennika.

W najbliższą niedzielę, 22 lipca, będziemy święcić wszystkie pojazdy mechaniczne, szczególnie samochody, aby za wstawiennictwem św. Krzysztofa wypraszać szczególne łaski i bezpieczną jazdę. Pojazdy będą święcić księża w dwóch miejscach: 1) na parkingu za kościołem, gdzie wjeżdżać będziemy ul. Letnią: 2) wjeżdżamy na parking przy plebani i ustawiamy się na chodniku wokół kościoła, a po błogosławieństwie wyjeżdżamy główną bramą. Przy każdym pojeździe stoi kierowca z rodziną, kapłan poświęci każdy samochód oraz pobłogosławi kierowców i wręczy drobny upominek. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona księżom pracującym na misjach.

W dniach 16 -25 sierpnia 2018 r. organizowana jest XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem: „Mocni w Duchu”. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 5:30 w Białostockiej Katedrze.

Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 16 lipca do 3 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-19.00. Wymagany jest paszport.

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

Przypominamy, że w okresie wakacji nie jest odprawiana Msza św. o godz. 16.00.

W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 17.45.