XIV Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – XIV Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

W najbliższy piątek i sobotę (9-10 marca 2018 roku) Caritas Archidiecezji Białostockiej po raz 14. włączy się w ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „TAK, Pomagam!”.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczne posiłki.

Dyżurujących wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, Kół Wolontariatu, Parafialnych Zespołów Caritas oraz pracowników Caritas Archidiecezji Białostockiej będzie można spotkać w wybranych sklepach sieci PSS Społem, Biedronka i Lidl w godzinach 12:00 – 18:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 09:00 do 18:00. Zbiórki żywności odbędą się Białymstoku, Choroszczy, Wasilkowie, Czarnej Białostockiej, a także w Knyszynie, Mońkach, Sokółce i Krypnie.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do Centrum Pomocy Samarytanin Caritas Archidiecezji Białostockiej i Parafialnych Kół Caritas, a stamtąd – do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, osób bezdomnych, starszych, w trudnej sytuacji finansowej.

Ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „TAK, Pomagam!” Caritas organizuje dwa razy w roku.  W XIII zbiórce żywności przed ostatnimi Świętami Bożego Narodzenia w Białymstoku zebrano ponad 16 ton żywności. Wiosną 2017 roku, podczas zbiórki wielkanocnej, mieszkańcy województwa podlaskiego przekazali ponad 10 ton produktów.