XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019r.

1/ Dziś Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 8.00
2/ Księża biskupi obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski wezwali do publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa. Przebłaganie to ma się dokonać w taki sam sposób we wszystkich diecezjach Polski w niedzielę 23 czerwca 2019 roku. W związku z tym, Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zalecił, aby dziś we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Białostockiej, po każdej Mszy Świętej, odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”.
3/ Zakończenie oktawy Bożego Ciała – 27 czerwca /czwartek/. Błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół.
4/ Uroczystość NSPJ – 28 czerwca /piątek/. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu nie ma postu.
5/ Uroczystość Piotra i Pawła – 29 czerwca /sobota/. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Taca na tzw. Świętopietrze.
6/ W miesiącach wakacyjnych / lipiec i sierpień / Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30
7/ W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz.11.30. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Prosimy jednocześnie o nie zwalnianie się bez ważnej przyczyny z Mszy św. podczas wakacji. Przykazanie kościelne wciąż nas obowiązuje „ W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymywać się od prac niekoniecznych”.
8/ Dziękuję rodzinie parafialnej za udział w Procesji Bożego Ciała, za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy na trasie procesji.
9/ Bóg zapłać paniom z KŻR pw. św. Krzysztofa za sprzątnięcie kościoła. Zapraszamy chętne osoby w przyszłą sobotę.
10/ Na mocy dekretu Księdza Arcybiskupa, Metropolity Białostockiego ks. Daniel zakończy pracę w naszej parafii w sierpniu, a podejmie posługę duszpasterską w parafii pw. NMP Królowej Rodzin.
11/ Dziękuję ks. Danielowi za opiekę duszpasterską nad dziećmi i młodzieżą. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży oazowej, animatorom i scholi za kolejny rok formacji.
12/ Odpust parafialny odbędzie się 28 lipca (niedziela). Już dziś zapraszam do wspólnego świętowania rodzinę parafialną oraz miłych gości.