XII Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – XII Niedziela Zwykła

24. 06. 2018 r.

W tym tygodniu wspominamy:

• 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika.
  • 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.15 i 18.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę są przeznaczone na Grób św. Piotra w Rzymie.

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. O godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Kółka Różańcowe, a po Mszy św. o godz. 9.15 procesja Eucharystyczna.

Przypominamy, że w okresie wakacji nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00.

W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 8.00-9.00 oraz 17.00-17.45.

Pragniemy poinformować, że od września Msza Święta niedzielna odprawiana dotychczas o godz. 12.15 zostanie przesunięta na godz. 12.30.

Pielgrzymowanie Szlakiem bł. Ks. Michała Sopocki – 28 czerwca,  początek o godz. 18.00 – kościół pw. św. Józefa i Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Orzeszkowej.

32. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: – Białystok – od 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2.

Zapraszamy na Mszę świętą w intencji ochrony życia ludzkiego 29 czerwca o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Tomasz Kancelarczyk ze Szczecina, założyciel Fundacji Małych Stópek. Tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy świętej spotkanie otwarte z ks. Kancelarczykiem w sali nr 12 przy katedrze.

W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.