VIII Niedziela Zwykła – 03.03. 2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VIII Niedziela Zwykła – 03.03. 2019 r.

MSZA ŚWIĘTA  KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br.  o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku.

6 marca rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św., które będą odprawione o godz. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00.

Przypominamy, że w Wielkim Poście nie uczestniczymy w żadnych zabawach tanecznych czy jakichkolwiek imprezach. Uszanujmy ten święty czas i nawracajmy się, zmieniając swoje dotychczasowe życie.

Za ławkami będzie  wystawiony Krzyż do adoracji, aby przez ucałowanie Krzyża podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można będzie złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego

W Wielkim Poście „Gorzkie Żale” będą odprawiane w naszym kościele w środę,  soboty  i  w niedziele  o godz. 17.30.  Różaniec  w tych dniach pół godziny wcześniej.

„Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedziele po  Mszy św. godz. 11.30.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Można uzyskać odpust zupełny za udział w Rekolekcjach, w nabożeństwach pasyjnych „Gorzkie Żale” i „Droga Krzyżowa” pod zwykłymi warunkami.

Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele  dla dorosłych odbędą 7, 8 i 9  kwietnia, które  poprowadzi ks. Adam Witulin proboszcz z Różanegostoku.  Szczegółowy program rekolekcji Wielkopostnych zostanie podany w późniejszym terminie.

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach z naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz.6.30, 7.00 i  18.00, aby modlić się w intencji kobiet.

W następną niedzielę 10.03 o godzinie 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

16 marca, we sobotę o godz. 7.15 zapraszamy na wyjazd do Ołtarzewa na Misterium Męki Pańskiej. Odwiedzimy też Niepokalanów , zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 50 zł.

W sobotę 9.03 o godz. 16.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa od krzyża przy ul. Poleskiej, który upamiętnia wywrócenie się cysterny w 1989 r. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Poprowadzi ją w tym roku nasza parafia, zapraszamy

Dziś zapraszamy na spotkanie przed 1 Komunią św. po Mszy św. o godz. 11.30

Również dziś   po Mszy św.  o godz. 18 zapraszamy na Spotkania Biblijne w salce przy plebanii.

Dziś zapraszamy też do wymiany tajemnic różańcowych w kole różańcowym dzieci.