VII Niedziela Zwykła A 19.02.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VII Niedziela Zwykła A 19.02.2017

W tygodniu wspominamy:

• 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  • 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika.

W najbliższą sobotę o godz. 16.30 spotkanie KŻR w salce duszpasterskiej na plebani.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Biblijne. Zapraszamy również nowe osoby.

Serdecznie dziękujemy osobie z naszej parafii za ufundowanie zielonego ornatu dla naszego Kościoła.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na rekolekcje Ewangelizacyjne , które odbędą się w parafii NMP Królowej Rodzin . Początek 28 lutego o godz. 18.00.

INFORMACJE DOTYCZĄCE UTWORZENIA
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 24

W związku z wdrażaniem reformy oświaty, Publiczne Gimnazjum nr 9 im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie znajdujące się na terenie naszej parafii, od nowego roku szkolnego zostanie przekształcone w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 24.

Do obwodu Szkoły Podstawowej nr 24 będą należały następujące ulice: Aleja Konstytucji 3 Maja, Blokowa, Budowlana, Długa, dr. Fiedorowicza, Działkowa, Dziecinna, Gromadzka, Ogrodniczki, Pochyła, Pomiarowa, Rzemieślnicza, Scaleniowa, Studzienna oraz część ulicy Antoniuk Fabryczny (nr nieparzyste do 37).

Od 1 września 2017 roku naukę w szkole podstawowej rozpoczną uczniowie klas pierwszych,  którzy mieszkają w obwodzie szkoły.

Będzie również prowadzony nabór:

• do klas IV
  • klasy sportowe (judo, piłka nożna dziewcząt),
  • klasa teatralno-recytatorską – ukierunkowana na przedmioty humanistyczne,
  • do klas VII
  • klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim,
  • klasa matematyczno – przyrodnicza.

Jeżeli do szkoły zgłosi się więcej chętnych uczniów, będzie możliwość utworzenia klas dodatkowych.

Do szkoły mogą być przyjęci również uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły jeżeli ich rodzice wyrażą taka wolę.

Uczniowie gimnazjum będą kontynuować naukę w dotychczasowej szkole do końca ukończenia klasy trzeciej.

Pan Dyrektor zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów i rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 lutego 2017 r. o godzinie 17:00 w budynku szkoły.