VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8 maja 2016r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8 maja 2016r.

1/ Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunią św.

Po Mszy św. o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione i poświęcone motory.

Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem.

Dziś II niedziela miesiąca, ofiary przeznaczone będą na prace w budynku plebanii.

2/ Jutro 9 maja Uroczystość św. Stanisława B i M

3/ Sakrament Bierzmowanie zostanie udzielony młodzieży z naszej parafii we środę o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 17.30.

4/ Procesja z Figurą Fatimską 13 maja (piątek) po Mszy św. o godz. 18.00

5/ W sobotę 14 maja po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym odbędzie się modlitewne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Droga Światła to nabożeństwo, które odwołuje się do wydarzeń opisanych w Nowym Testamencie. Rozpoczyna się od zmartwychwstania Chrystusa, a kończy na zesłaniu Ducha Świętego. Podobnie jak droga krzyżowa, składa się z czternastu stacji. Zapraszam do włączenia się wspólnoty przy naszej parafii oraz wszystkich wiernych.

6/ W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Taca przeznaczona bedzie na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

7/ W przyszłą niedzielę 15 maja Msza św. o godz. 8.00 w intencji mieszkańców Osowicz i Sielachowskich. Po niej spotkanie dotyczące wizytacji kanonicznej i spotkania ks. biskupa Henryka z mieszkańcami tych miejscowości.

8/ Zapraszam na autokarową pielgrzymkę do Wilna, która planowana jest w dniach 4 – 5 czerwca 2016r. Zdecydowane osoby proszę o wpisywanie się już na listę uczestników, a pozostałe osoby zachęcam do wspólnego wyjazdu.

9/ W ramach tegorocznej Nocy Muzeów – 14 maja br., Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na film dokumentalny pt. „Ks. Michał Sopoćko i jego Miasto Miłosierdzia”.
Projekcje filmu, zrealizowanego przed kilkoma miesiącami, odbędą się o godzinie 19.00, 20.00 i21.00. Po każdej projekcji przewidziany jest quiz z nagrodami o Patronie Białegostoku. Odwiedzający będą mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Ks. Michał Sopoćko – Patron Białegostoku”.