VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2018r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2018r.

1/ Dziś Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udziałem chorych o godz. 8.00. Po zakończonej Eucharystii zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, osobom które sobie tego życzą i racja duszpasterska za tym przemawia.

2/ Spotkanie formacyjne dzieci przed Pierwszą Komunią św. wraz z rodzicami, dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3/ Dziś ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku. Za tydzień taca na pokrycie kosztów związanych z utwardzeniem terenu przy naszym kościele.

4/ Bóg zapłać Domowemu Kościołowi za sprzątnięcie świątyni i za oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 11.30.

5/ 15 lutego Środa Popielcowa. Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów o godz. 8.00 i 18.00.W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post /ilościowy tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli  60 roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia/.

6/ Nabożeństwa Pasyjne w naszym kościele : Gorzkie Żale w środy po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00, Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 i w soboty dla dzieci o godz. 17.30. Zapraszamy.

7/ Od dziś 11. 02 do 17. 02 trwa 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem:  „Trzeźwość Egzaminem Wolności”.

7/ Zapraszam członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 18 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii.

8/ Uroczysta Msza święta ku czci Bł. Ks. Michała Sopoćki w dniu jego liturgicznego wspomnienia będzie sprawowana  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w czwartek 15 lutego br. o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana również w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko. Również w czwartek w naszym kościele przed Mszą św. o godz. 18.00 wspólnie odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po Eucharystii oddamy cześć Relikwiom Bł. Michała Sopoćki.