VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019 r.

W tym tygodniu wspominamy :

29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy

30 maja – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

31 maja Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, Męczennika.

1 czerwca obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo czerwcowe , aby modlić się w intencji  dzieci.

W sobotę 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa codziennie o godz. 17.45. Różaniec każdego dnia przez cały miesiąc o godz. 17.15

W tym tygodniu wypada:

I sobota miesiąca– Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 .

W następną niedzielę, 2 czerwca , Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to  I niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30  adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca.

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczyna się 31 maja.  Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

We wtorek 28 maja  po  Mszy św. o godz. 18.00, jak co miesiąc  błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, modlitwa o uzdrowienie i ucałowanie relikwii. Serdeczne zapraszamy .

W następna niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię opatrzności Bożej

Zapraszamy parafian do udziału w zbiórce sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery ). Sprzęt można przynosić od 5   do 12 czerwca   i składać przy garażach obok żółtego kontenera. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Śłoniowej w Afryce  oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.