V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019 r.

1/ Spotkanie rodziców i dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej dziś po Mszy św. o godz. 11.30
2/ Dziś kończymy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Bóg zapłać ks. Rafałowi Arciszewskiemu za Słowo Boże. Księdzu Danielowi oraz kapłanom z parafii Wszystkich Świętych za posługę w konfesjonale.
3/ Zachęcamy każdego dnia do korzystania z Sakramentu Pokuty w tygodniu przed Mszą św. poranną o 6.30 i przed 18.00.
4/ Spowiedź i Komunia św. wielkanocna osób chorych i starszych 13 marca (sobota), od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób.
5/ Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami rozpocznie się przed kościołem, przy Krzyżu Misyjnym o godz.11.30.
6/ Gorzkie Żale w Niedzielę Palmową o godz. 17.30.
7/ Zapraszamy osoby chętne do sprzątania kościoła w poniedziałek, po Niedzieli Palmowej.
8/ Bóg zapłać rodzicom i młodzieży, która w piątek przyjęła Sakrament Bierzmowania za sprzątnięcie kościoła i ofiarę złożoną na potrzeby parafii / dwa mikrofony bezprzewodowe i dar pieniężny/.
9/ Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
10/ Zapraszamy młodych do wspólnego świętowania Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową, 13 kwietnia 2019 roku. W programie: Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy o godz. 16:00 w Katedrze Białostockiej, a po niej, od godz. 17.00, spotkanie młodych w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3. W trakcie tego spotkanie będzie między innymi: Koncert zespołu „Good God”, konferencja, poczęstunek oraz modlitwa połączona z możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zakończenie ok. godz. 21.00.
11/ Książka pt. „Kształtowanie charakteru” może stać się naszą własnością, jeżeli weźmiemy ją ze stolika przy wyjściu z kościoła /za darmo/.
12/ Duszpasterstwo Rodzin i Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. „Dokąd prowadzi ta droga?”* 14 i 15 kwietnia 2019* roku. W programie: 14 kwietnia /Niedziela Palmowa/ godz. 17.00 Eucharystia z nauką rekolekcyjną i
konferencja* w dolnym kościele Ducha Świętego* w Białymstoku, 15 kwietnia /Wielki Poniedziałek/ godz. 19.00 droga krzyżowa *w katedrze białostockiej*. Na drogę krzyżową zapraszamy nie tylko osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, ale wszystkich szukających pocieszenia, przebaczenia,
miłości, szczęścia – jednym słowem – zbawienia. W drodze krzyżowej będzie uczestniczył ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.
13/ Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 12 kwietnia i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.