V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018 r.

We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy,  do udziału w Nabożeństwach Majowych, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast DLA DZIECI  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30

1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Patrona Ludzi Pracy. Modlimy się w tym dniu za ludzi pracy.

2 maja – wspomnienie św. Anastazego, Biskupa i Doktora Kościoła.

2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30, 11.30, i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.

4 maja – wspomnienie św. Floriana, Męczennika.

W tym tygodniu wypada : -Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– Pierwszy  piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,   po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

– Pierwsza  sobotę miesiąca,  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXV pielgrzymka wyruszy
z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę 5 maja  o  godz.  8.00. Przy naszym kościele dołączamy do pielgrzymki ok. godz. 8.45. Z naszą parafią  wyruszy ks. Adam. Zapisy organizowane są na trasie pielgrzymki.

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę, 6 maja, po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodek „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać a stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Dziś o godz. 11.00 spotkanie przed 1 Komunią św.

Rocznica 1 Komunii św.  20.05. o godz.  1130.

1.05 o godz. 10 rusza rajd rowerowy do Parku linowego w Jeronikach, tam będzie nasz piknik i ognisko, koszt 20 zł., zapraszamy.

3 i 4 maja zapraszamy starszą młodzież i dorosłych  na wyjazd rowerowy po Suwalszczyźnie, z noclegiem. wyjazd 3.05 pociągiem o godz. 10.35, koszt ok. 50 zł + wyżywienie, należy wziąć własne sakwy, najpotrzebniejsze rzeczy i śpiwory.