Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Informacja pobrana z mbcz.archidiecezja.net – Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, tłum i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tłum, niebo i na zewnątrz

W 100 – lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, o godz. 12.00 w naszym Kościele odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Mszę św. poprzedził apel na placu przed kościołem, gdzie w ciszy przy biciu dzwonów kościelnych uczczeni zostali polegli w obronie naszej Ojczyzny. Następnie wszyscy odśpiewali hymn narodowy w całości, po czym udali się na Mszę św. do Kościoła. W uroczystościach brały udział władze państwowe, samorządowe, powiatowe, gminne, księża, wojsko, służby mundurowe, strażacy, policja, poczty sztandarowe, harcerze, służba ołtarza i wierni. Po mszy św. dalsza cześć uroczystości odbyła się w centrum naszego miasta gdzie został poświęcony obelisk upamiętniający wydarzenie z 1918 roku. Więcej zdjęć z uroczystości na naszej stronie facebookowej.