uroczystość Najświętszego ciała i krwi chrystusa

Informacja pobrana z mbcz.archidiecezja.net – uroczystość Najświętszego ciała i krwi chrystusa

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tłum, ślub i na zewnątrz

Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, obchodzimy co roku w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. W całej Polsce wiąże się z uroczystą procesją, która zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach. To manifestowanie swojej wiary i dziękczynienie za wielki dar od Chrystusa jakim jest możliwość przyjmowania Jego Ciała i dziękczynienia za Eucharystię.

Po mszy świętej w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego ruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych przy ulicach: Aleja Wojska Polskiego (Sklep Pod Gajem), Tysiąclecia (Przedszkole Bajeczka), Juliusza Słowackiego (Urząd Miejski), parking przed kościołem M.B. Częstochowskiej. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony facebookowej oraz obejrzenia filmów i zdjęć z procesji z zaprzyjaźnionych portali e-monki oraz infomonki.