TORBA SAMARYTANKA – ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W AKCJI

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – TORBA SAMARYTANKA – ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W AKCJI

Torba Samarytanka – o co chodzi w akcji?

Włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Dobroczynności, przypadającego 21 listopada. W nowej akcji charytatywnej „Torba Samarytanka” zachęcamy do udzielenia pomocy żywnościowej osobom ubogim, starszym i samotnym – podopiecznym naszego Centrum Pomocy Samarytanin. To właśnie tutaj wydajemy w skali roku 7000 paczek osobom, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie zapewnić sobie godnego życia. W Centrum Pomocy Caritas mogę bezpłatnie otrzymać ubrania, kosmetyki, chemie gospodarczą, a przede wszystkim paczki żywnościowe.

Trzy raz w roku (w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz jesienią) nasi pracownicy i wolontariusze zbierają żywność w sklepach spożywczych na terenie Białegostoku i okolic. Dzięki tym zbiórkom przygotowujemy paczki świąteczne. Okazuje się jednak, że potrzeby naszych podopiecznych są dużo większe. Aby zapewnić wszystkim niezbędną pomoc, musimy pozyskać dodatkową żywność w ciągu roku.

Jak się włączyć w akcję Torba Samarytanka?

18 listopada odbierz papierową Torbę Samarytankę w swojej Parafii.

Zwróć ją – wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej 30 listopada, do Parafii lub bezpośrednio do Centrum Pomocy Samarytanin (ul. Kolejowa 26A, Białystok).