Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych i Zjazd Stowarzyszenia Katechetyków Polskich

W dniach 18-20 września 2018 w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych, którego hasłem były słowa „Powołanie do świętości dzisiaj”. Księża dyrektorzy wysłuchali m.in. referatów Mieczysława Guzewicza pt. „Wpływ jakości małżeństwa na świętość rodziny” oraz ks. Henryka Zielińskiego na temat „Czy w mediach jest miejsce na świętość”. Wspólnej modlitwie przewodniczył biskup Wojciech Osial z Komisji Wychowania Katolickiego KEP.
W dniach 20-21 września 2018 w Częstochowie odbył się Zjazd Stowarzyszenia Katechetyków Polskich. Po Walnym Zebraniu miało miejsce sympozjum pod hasłem „Nauczanie religii w perspektywie zmian programowych”. Tegorocznym prelegentem był ks. Waldemar Janiga, a pracom w grupach przewodniczyli: s. Anna Walulik, Magdalena Stach-Hejosz, ks. Robert Kaczmarek, Elżbieta Tkocz. Jak co roku, nie zabrakło także dyskusji nad aktualnymi problemami dotyczącymi organizacji nauczania religii w szkołach i katechezy parafialnej. Modlitwom przewodniczył biskup Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.