Rowerem do Krypna 9 września 2017

Informacja pobrana z bialystok.kik.opoka.org.pl – Rowerem do Krypna 9 września 2017

W tym roku w drugą sobotę września – a nie jak zwykle w pierwszą – odbyła się Piesza Pielgrzymka Rodzin do Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Już po raz trzeci wybraliśmy się – w dniu tej pielgrzymki do Krypna – rowerami. W tym roku było nas więcej, bo niezależnie od naszego zamierzenia skrzyknęli się w tym samym celu i terminie uczestnicy Rowerymki, czyli rowerowej pielgrzymki na Jasna Górę. Trochę wiec na początku dziwiliśmy skąd jest nas tak dużo w miejscu zbiórki przy Auchan na Produkcyjnej, ale później jak już wszystko się wyjaśniło, było nam tylko raźniej – a byli i tacy, którzy przyznawali się do obu grup naraz, i KIK’owskiej i Rowerymkowej. KIK wyruszył tradycyjnie spod kościoła Św. Wojciecha, po modlitwie i błogosławieństwie i do Auchan jechaliśmy dwoma trasami, część przez centrum a pozostali przez obwodówką aby pozbierać na trasie innych naszych uczestników. Pieszą pielgrzymkę przegoniliśmy już w Dobrzyniewie Kościelnym. O godz 12 mieliśmy Mszę Św. w sanktuarium w Krypnie i po pamiątkowych zdjęciach rozdzieliliśmy się. „Rowerymka” wróciła tą sama trasą bo buli zaproszeni przez Elę na ciasto i wspomnienia w Dobrzyniewie, a grupa KIK’owska  wracała przez Tykocin, gdzie proboszcz tykociński dał nam niesamowicie bogatą lekcję historii tego miasta i rejonu. Poznajecie się na zdjęciach? Kasia z Krzysztofem, Danusia, Teresa, Artur, Ks. Adam, Tadeusz, Leszek, Roman, Tadeusz, Janusz z dziećmi: Adasiem, Krzysiem, Izą i Karolem, Antoni, Ala, Ela, Jarek, Jurek, Basia, Adam, Ewa, Tomek, Sławek, Łukasz, Robert. Czyli było nas 27 osób.