PODZIĘKOWANIE

Informacja pobrana z sw.teresa.bialowieza.pl – PODZIĘKOWANIE

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

To pozdrowienie przekazujemy sobie jako ludzie wierzący w obecność Boga wśród nas, którzy doświadczamy Jego bliskości, mocy i opieki.

Dziękuję Panu Bogu za opiekę i za dobro, jakiego doświadczam nieustannie i którego doświadczyłem szczególnie w ostatnich dniach.

28 lutego 2018 r. naszą parafię i mnie osobiście dotknęło ciężkie doświadczenie. W nocy na plebanii wybuchł pożar i strawił w zasadzie całe wnętrze budynku.

Wiem, że żadne słowa nie są w stanie wyrazić mojej wdzięczności, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy śpieszyli i śpieszą z pomocą i wsparciem.

Dziękuję Strażakom i Policjantom z Białowieży i Hajnówki, ratującym plebanię i czuwającym nad bezpieczeństwem wszystkich oraz Lekarzom i Pielęgniarkom z Hajnówki, którzy otoczyli mnie fachową opieką.

Wszystkim, którzy ofiarowali swoją pomoc: moim Kochanym Parafiankom i Parafianom, Księżom za braterskie wsparcie, moim znajomym i nieznajomym – bardzo serdecznie dziękuję.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pani Dyrektor Technikum Leśnego w Białowieży za życzliwość i użyczenie „dachu nad głową”, a także do Nauczycieli i Pracowników Szkoły oraz Uczniów za ich nieocenioną, przeogromną pomoc i ofiarność.

Przed nami ogromne wyzwanie, aby odbudować zniszczoną zabytkową plebanię, podejmując jednocześnie trud remontu parafialnej świątyni, ale dobro, życzliwość i bezinteresowność tak wielu osób dodają otuchy i pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Stare przysłowie mówi, że przyjaciół poznaje się w biedzie… Dziękuję Panu Bogu, że pozwala mi zobaczyć, jak bardzo wielu takich przyjaciół mam.

Powierzam Was wszystkich w modlitwach i raz jeszcze dziękuję.